O nas

Witajcie. Jestem Ewa,
założycielka PotPot Studio.

Nasza historia nie jest nadzwyczajna. Zaczyna się jak wiele innych- od poszukiwań. 
W tamtym czasie pracowałam sama i zajmowałam się projektowaniem i remontowaniem wnętrz. Pragnęłam wypełnić przestrzenie, które powstawały pięknymi przedmiotami. Ponieważ z zawodu jestem projektantką tkanin i mam wykształcenie artystyczne moim pierwszym wyborem było tworzenie unikatowych tkanin oraz obrazów. Zaczęłam eksperymentować również z glina, która bardzo szybko pochłonęła mnie bez reszty. Mój pierwotny plan tworzenia tkanin i obrazów „przygasł”. W krótkim czasie okazało się ze to glina „masa ceramiczna” jest moja pasja i droga życiowa.

o-nas-asset-left

Początek przygody z ceramiką

Zaczęłam uczestniczyć w różnych kursach ceramicznych, poszukiwać sposobów tworzenia i przekształcania masy ceramicznej w piękne przedmioty. Po roku nauki otworzyłam swoja pierwsza pracownie ceramiczna w centrum Bielska-Białej. Pracownia mieściła się w przestrzeni starej fabryki. Zakupiłam pierwsze piece i rozpoczęłam prace z impetem. Pojawiły się pierwsze zlecenia, zamówienia i klienci. Oczywiście jak zwykle musiało się coś zmienić bo życie to ciągła zmiana. Nastała pandemia. Powstała refleksja, żeby z centrum miasta przenieść się w bardziej ustronne miejsce. I jak postanowiłam tak zrobiłam. W wyniku remontu starego budynku gospodarczego przy moim domu w Straconce ( dzielnica Bielska) powstała zupełnie nowa przestrzeń do pracy. Nasza pracownia Pot Pot Studio nie jest wielką halą produkcyjną, jest przytulna przestrzenią twórcza 
zapewniająca Nam wszystko co trzeba, żeby powstawały Nasze dzieła. Pracownia ma powierzchnie około 50m2 gdzie znalazło się miejsce do projektowania, toczenia, szkliwienia, wypalania, pakowania i prezentowania naszych wyrobów( showroom).

Rozwój pracowni ceramicznej Pot Pot Studio 

Dwa lata temu do zespołu dołączył Maciej. Na początku zajmował się pracami biurowymi, kontaktem z Naszymi drogimi klientami, miłośnikami ręcznie wytwarzanej ceramiki. Pakowanie, wysyłanie wszystkiego co wyszło z pod Naszych rak też należało do jego obowiązków.

Ale jak to jest z ceramika, jak ktoś się z nią zetknie to przepada bez reszty. I tak tez się stało w przypadku Maćka. Od niedawna też toczy, szkliwi i ma radość z tworzenia pięknych rzeczy.

o-nas-asset-right

W naszej pracy twórczej nie ograniczamy się, dużo eksperymentujemy.

Wykorzystujemy wszystkie dostępne techniki czyli: toczenie na kole, odciskiwanie kształtów z płatów gliny, lepienie z wałeczków czy odlewanie z formy. Używamy wielu gatunków mas ceramicznych oraz szkliw, ale trzymamy się blisko ceramiki użytkowej gdzie stawiamy na wysoka jakość użytkowa naszych naczyń. Ceramika, która wychodzi z pod Naszych rąk jest w 100% ręcznie robiona, przyjazna środowisku zainspirowana Naszym życiem, otoczeniem, pięknym porankiem, uśmiechem dziecka, szczęśliwym gwarem rodziny w kuchni,ciepłym kocem, ogniem w kominku, inspirującymi rozmowami z przyjaciółmi przy stole. Poprzez prace z glina możemy realizować Nasza wizje i pragnienie wytwarzania pięknych przedmiotów i dzielić się tym wszystkim z innymi co daje Nam nieskończona radość i satysfakcję. 
Codziennie z przyjemnością zabieramy się do tworzenia nowych pięknych rzeczy aby moc się tym z Wami podzielić i zaistnieć w Waszym świecie.